اخبار جديد درمان ديابت

درمان دیابت یکی از پر بحث ترین و داغ ترین اخبار ها در سطح جهان است. بیشتر از صد میلیون نفر در جهان مبتلا به دیابت هستند و همین امر باعث میشود تا دائما اخبار جدید درمان دیابت دنبال شود. حتی وب سایت های زیادی در دنیا، صرفا برای انتشار اخبار جدید درمان دیابت فعالیت میکنند. در این مقاله قصد داریم تا جدید ترین اخبار درمان دیابت را برای شما بیان کنیم.
داروی درمان دیابت

جدیدترین اخبار درمان دیابت

اخبار جدید دیابتی ها

۱_ به عنوان یکی از جدید ترین اخبار درمان دیابت میتوان به تحقیقات جدید درمان دیابت در اسرائیل اشاره کرد که طبق گفته شرکت فیسبوک، محققان اسرائیلی موفق شده اند در جدیدترین تحقیقات خود، نوعی قرص درمان دیابت نوع دو را به تولید برسانند. این قرص خوراکی پس از مصرف شدن در میانه روز، به کاهش قند خون بدن میپردازد و سپس بر روی ترشح انسولین توسط غدد لوز المعده نظارت میکند و آن را کنترل میکند.
در صورت تجازی سازی این قرص ها، میتوان به درمان دیابت نوع به طور کامل امیدوار شد.

۲_ پس از خبر، به اخبار جدید در مورد اختراعات بهبود دهنده انسولین میرسیم. طبق اخبار سایت های انگلیسی زبان، به تازگی پمپ های هوشمند انسولین اختراع شده و به صورت انبوه در اختیار مبتلایان به دیابت قرار گرفته است. این پمپ ها به صورت زیر پوستی به بدن بیمار مبتلا به دیابت متصل میشود و با کنترل هوشمندانه انسولین، در موقع نیاز و کاهش انسولین در بدن، انسولین مورد نیاز را به آن تزریق میکند.

۳_ خبر دیگر در مورد درمان دیابت، دستیابی به نتایج جدید در درمان دیابت نوع یک است. احتمالا میدانید که در دیابت نوع، بدن با سلول های تولید کننده انسولین به مشکل میخورد و آنها را از بین میبرد. به همین دلیل ترشح انسولین بدن کاهش پیدا میکند و برای درمان این بیماری، باید انسولین بدن تأمین شود.

درمان دیابت

در گذشته پزشکان سلول های تأمین کننده انسولین را به بدن فرد بیمار و در کبد وی پیوند میزدند اما پس از مدت کوتاهی دوباره بدن به برخورد با آنها میپرداخت و آنها را از بین میبرد. طبق آخرین اطلاعات، پزشکان اروپایی با پیوند این سلول ها در روده بیماران مبتلا به دیابت نوع یک، توانسته اند به نتایج خوبی دست پیدا کنند. در تازه ترین تحقیقات دیده شده که سلول های پیوند خورده به این قسمت از بدن توانایی خوبی در ترشح انسولین دارند و به مدت زمان زیادی میتوانند این کار را انجام دهند. این خبر را میتوان یک گام بلند در درمان دیابت نوع یک دانست.

علاوه بر این، طی تحقیقاتی دیگر، دانشمندان توانستند پس از پیوند سلول های تولید کننده انسولین به بدن، با ایجاد یک لایه محافظ به اصطلاح نامریی در اطراف آن، عمر آنها را پس از هر عمل به ۶ ماه افزایش دهند که این موضوع نیز به شدت میتواند بحث درمان قطعی دیابت نوع یک را قوی کند.

به عنوان آخرین اخبار جدید درمان دیابت هم به جدیدترین داروی درمان هیپوگلیسمی اشاره میکنیم. هیپوگلیسمی حالتی است که در فرد دیابتی یا عادی به دلیل کاهش بیش از اندازه قند خون اتفاق می افتد. به تازگی داروی گلوکاگون که باعث افزایش سریع قند خون در بدن میشود تولید شده. در زمانی که فرد دیابتی با مشکل کاهش شدید قند خون روبرو شود، این دارو میتواند به سرعت این مشکل را حل کند و از مشکلات ناشی از هیپوگلیسمی جلوگیری کند.

در این مقاله سعی شد تا جدیدترین اخبار درمان دیابت را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. مطمئنا در آِینده نیز به بروز رسانی این مقاله میپردازیم و در صورت انتشار اخبار جدید در مورد درمان دیابت، میتوانید آن را در همین صفحه پیدا کنید. با آرزوی موفقیت برای شما عزیزان.در همه عرصه های زندگی تان.


نوشته شده توسط محمد صالح
تاریخ انتشار : ۳۰ اردیبهشت ۹۸
نظرتان را ثبت کنید.
09187518105