درمان جدید دیابت

درمان جدید دیابت: اینکه شما در حال مطالعه این مقاله هستید، احتمالا به این دلیل است که یا خودتان و یا یکی از عزیزان شما مبتلا به بیماری دیابت است و به همین دلیل به دنبال یک درمان جدید برای دیابت هستید. پزشکان طب نوین دیابت را یک بیماری لاعلاج میدانند.
البته در مورد درمان گیاهی دیابت گاها صحبت ها و ادعاهایی میشود که در مقاله مربوطه به آن پرداختیم. به تازگی نیز صحبت هایی درمورد درمان جدید دیابت شده است.
در این مقاله قصد داریم تا به جدیدترین ادعاها در مورد روش های جدید درمان دیابت بپردازیم و آن ها را برای شما توضیح دهیم.

درمان جدید دیابت با دارو ها

درمان جدید دیابت با دارو

یکی از اخباری که به تازگی در مورد درمان جدید دیابت منتشر شده است، رونمایی از چند داروی جدید درمان دیابت است. این دارو ها که خوشبختانه در کشور خودمان تولید شده اند، توانایی کنترل دیابت را بیش از پیش افزایش داده اند.

اولین داروی تأیید شده از طرف وزارت بهداشت، داروی “گلوریپا” است. این دارو که توسط شرکت دارو سازی دکتر عبیدی تولید شده است، دارای فواید بسیار زیادی برای بیماران دیابتی است. اولین فایده این دارو که به صورت قرص در اختیار عموم قرار میگیرد، کاهش و کنترل قند خون است. پس از آن به کاهش وزن منجر میشود که کاهش وزن، خود به درمان دیابت کمک شایانی میکند.

علاوه بر اینها، گلوریپا باعث کاهش فشار خون میشود و همینطور از بیماری های کلیوی ناشی از دیابت نیز جلوگیری میکند. تمامی این موارد گفته شده صرفا با مصرف یک قرص گلوریپا در روز انجام میشود.

علاوه بر گلوریپا، از دیگر داروهای جدیدی که به عنوان درمان جدید دیابت معرفی شده اند، میتوان به سینوریپا اشاره کرد.

درمان جدید دیابت با کمک فناوری دانش بنیان

درمان جدید دیابت سلول های بنیادی

علم سلول های بنیادی تا به امروز کارنامه بسیار موفقی در مورد درمان بیماری های لا علاج داشته است. خبری که به تازگی در مورد درمان جدید دیابت از طریق سلول های بنیادی منتشر شده است، درمان و احیای سلول های سازنده انسولین توسط این علم نو ظهور است. طبق آخرین اخبار، در دانشگاه کاردیف، مستقر در شهر ولز، پژوهشگران توانسته اند تا با کمک دارویی جدید، به ساخت و احیای دوباره سلول های سازنده انسولین در لوز المعده کمک کنند.

میدانید که در دیابت نوع یک، بدن به دلیل تحلیل سلول های موجود در لوز المعده توانایی ساخت انسولین خود را از دست میدهد. در صورتی که نتایج این تحقیقات به سرانجام برسد، میتوان به درمان قطعی دیابت نوع یک امیدوار بود.

تا به حال نتایج تحقیقات که بر روی دو بیمار دیابتی انجام شده، نتایج امیدوار کننده ای بوده است و احتمالا در آینده ای نزدیک شاهد انقلابی در درمان دیابت نوع یک باشیم.

درمان جدید دیابت با اختراعات

درمان دیابت با فناوری

یکی دیگر از عناوینی که به درمان جدید دیابت ختم میشود، درمورد دستگاه های تازه اختراع شده برای درمان دیابت است. این دستگاه ها میتوانند به صورت هوشمندانه تر از قبل، به درمان دیابت بپردازند و به خوبی باعث کنترل قند خون در بدن شوند. به طور نمونه، دستگاه های پمپ انسولین که به بدن بیمار دیابتی به صورت زیرپوستی متصل میشوند.

این پمپ ها اندازه کوچکی دارند و زمانی که بدن نیاز به انسولین داشته باشد، سریعا انسولین مورد نیاز را به بدن تزریق میکنند. این موضوع باعث کنترل به اندازه انسولین و قند خون در بدن مییشود و از خطرات احتمالی ناشی از کمبود قند خون در بدن جلوگیری میکند.

در این مقاله به بررسی عبارتِ درمان جدید دیابت مشغول شدیم که در سطح وب زیاد با آن روبرو میشویم و به توضیح جدید ترین راه های درمانی برای درمان دیابت پرداختیم. امیدواریم این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد. با آرزوی موفقیت.


نوشته شده توسط محمد صالح
تاریخ انتشار : ۲۴ اردیبهشت ۹۸
نظرتان را ثبت کنید.
09187518105