درمان دیابت با طب اسلامی

درمان دیابت با طب اسلامی: طب اسلامی که گاها با طب سنتی ایرانی اشتباه گرفته میشود، یکی از طب های پر استقبال در ایران است که برای درمان انواع بیماری ها از جمله درمان دیابت مورد استفاده قرار میگیرد. به دلیل مشابه بودن برخی از تجویزات در در طب اسلامی و طب سنتی، اغلب این دو را یکی میدانند اما در اصل طب سنتی ایرانی از اعتبار و قدمت بالاتری در جوامع بین المللی برخوردار است.

مبنای هر دو این طب ها، درمان براساس داروهای گیاهی است. در این مقاله قصد داریم تا به شما در مورد درمان دیابت با طب اسلامی توضیحاتی را ارائه کنیم و دستورات توصیه شده در طب اسلامی برای درمان و بهبود دیابت را به شما معرفی کنیم. قبل از ادامه مقاله، از شما خواهش میکنیم که بدون نظر پزشک به هیچ عنوان از این دستورات استفاده نکنید و حتی کوچکترین گیاهان دارویی برای درمان دیابت را با نظر پزشک طب اسلامی یا سنتی مصرف کنید.

طب اسلامی و درمان دیابت

درمان دیابت با گیاهان

 

چه در دیابت نوع یک و چه در دیابت نوع دو، برای درمان باید سطح انسولین در بدن و همینطور قند خون را کنترل کرد. در مورد درمان قطعی دیابت نمیتوان نظر واحدی داد زیرا پزشکان طب سنت دیابت را قابل درمان میدانند اما پزشکان طب نوین آن را لاعلاج دانسته اند.

برای درمان مقطعی دیابت با طب اسلامی، گیاهان دارویی توصیه شده که استفاده از آنها میتواند به بهبود وضعیت بیمار کمک کند. در طب اسلامی، دیابت “تبلور سودا” نامیده میشود و آن را از عادات سرد میدانند. برای درمان دیابت با طب اسلامی میتوان از داروهای گیاهی نام برده در پایین استفاده کرد.

درمان دیابت با گیاهان دارویی در طب اسلامی

از جمله دارو های طب اسلامی برای درمان گیاهی دیابت، گیاه سیر است. سیر را میتوان هم به صورت خام و هم حالت های دیگر مصرف کرد. این گیاه علاوه بر اینکه باعث از بین رفتن سردی در بدن میشود، میتواند انسولین خون را افزایش داده و قند خون را کنترل کند.

چایی سبز از دیگر گیاهان دارویی خوراکی توصیه شده توسط طب اسلامی برای درمان دیابت است. برای درمان دیابت میتوانید روزی یک تا ۳ لیوان چایی سبز میل کنید و قند خون خود را کنترل کنید.

گیاهان دارویی و درمان دیابت

شاهی نیز از دیگر گیاهان دارویی مناسب برای درمان دیابت است. میتوانید شاهی را به صورت خام و به تنهای، و یا همراه با سالاد خود میل کنید.

یکی از مهم ترین داروهای گیاهی برای درمان دیابت، چه در طب اسلامی و چه در طب سنتی، دارچین است. طبق گفته پزشکان متخصص گیاهی، دارچین میتواند به شدت به کاهش قند خون کمک کند. به علاوه میتواند باعث چربی سوزی شده که این مورد خود باعث کاهش دیابت در بدن است. برای مصرف دارچین، میتوانید آن را در غذاها و یا به صورت دمنوش و چایی مصرف کنید.

گاها دیده میشود که برای درمان دیابت به روش طب اسلامی و سنتی، قارچ گانودرما نیز توصیه میشود.
به عنوان آخرین دستور نیز میتوان به سرکه اشاره کرد. طبق نظر دکتر روازاداه متخصص طب اسلامی، سرکه یک انسولین به شدت طبیعی است و مصرف آن به همراه میوه بِه پخته شده میتواند باعث کاهش قند خون و کنترل آن شود.

طبق نظر متخصصات طب اسلامی، حتی برای درمان زخم دیابت نیز، نیازی به استفاده از طب نوین و قطع عضو و… نیست. بلکه با تجویزاتی چون سرکه و نمک و یا استفاده از زالو نیز میتوان زخم دیابت را بهبود بخشید و کاملا درمان کرد.

در این مقاله درمورد درمان دیابت با طب اسلامی صحبت شد و به معرفی تجویرات طب اسلامی برای درمان این بیماری پرداختیم. بازهم به عنوان کلام آخر پیشنهاد میکنیم به هیچ عنوان بدون نظر پزشک از این دارو ها و گیاهان استفاده نکنید زیرا کاهش بیش از حد قند خون میتواند باعث ایجاد حملات و سکته در بدن شود.

داروی درمان دیابت


نوشته شده توسط محمد صالح
تاریخ انتشار : ۲۵ اردیبهشت ۹۸
نظرتان را ثبت کنید.
09187518105