ساده ترین راه های پیشگیری از دیابت کدام اند؟

پیشگیری از دیابت: تعداد افراد دیابتی در جهان بیش از ۴۰۰ میلیون نفر است و هر روز نیز به این تعداد افزوده میشود. همین موضوع یک بهانه مناسب برای این است که مردم عادی به دنبال راه های پیشگیری از این بیماری باشند. تا به حال در این سایت مقالات فراوانی در مورد درمان دیابت و پیشگیری از آن منتشر کرده ایم.

در ادامه به صورت مفصل به مهم ترین راه های پیشگیری از دیابت میپردازیم.

چطور از دیابت پیشگیری کنیم؟

راه های پیشگیری از دیابت

قسمت اعظم راه های پیشگیری از دیابت، رعایت نکاتت تغذیه ای است. ۹۰ درصد دیابتی ها در جهان، مبتلا به دیابت نوع دو هستند. ابتلا به این نوع دیابت اغلب به دلیل اشتباهات در تغذیه و رفتار های ناسالم اتفاق می افتد.

پیشگیری از دیابت با تغذیه سالم

تغذیه سالم در دیابت

اولین راه برای پیشگیری از دیابت، تغذیه صحیح و سالم است. فردی که میخواهد از ابتلا به دیابت پیشگیری کند باید از خوردن غذاهایی که با استفاده از شکر و شیرین کننده های مصنوعی طعم دار میشوند خود داری کند. کربوهیدرات تصفیه شده از مهم ترین دلایل ایجاد کننده دیابت هستند. همینطور مصرف غذاهای چرب باعث مختل شدن تولید انسولین و استفاده بدن از این ماده کاهنده قند خون است.

اگر به فکر سلامت بدن خود هستید و از بیماری دیابت ترس دارید، سعی کنید به شدت از مصرف فست فود ها و غذاهای آماده دوری کنید. چربی این غذاها میتواند در آینده ای نزدیک برای شما دردسر ساز شود.

از همین رو در خوردن این نوع غذاها نیز باید به شدت دقت کرد. نکته دیگر در تغذیه سالم، نوشیدن آب به مقدار زیاد است. نوشیدن آب میتواند باعث کاهش و کنترل قند خون و افزایش ترشح انسولین در بدن شود. همینطور شما با نوشیدن آب، میتوانید از ایجاد عطش کاذب برای تغذیه از مواد شیرین و نوشیدنی های مصنوعی جلوگیری کنید.

در یک سبد غذایی برای مقابله با دیابت، مقدار کربوهیدرات بسیار کمی یافت میشود و در مقابل مقادیر زیادی فیبر و ویتامین های مختلف وجود دارد. قند میوه ها تأثیر زیادی بر روی افزایش قند خون ندارد اما در هر حال استفاده زیاد از آنها نیز مضر است. سعی کنید بیشتر از سبزیجات حاوی فیبر استفاده کنید.

پیشگیری از دیابت با ورزش

کم تحرکی یک از عوامل ایجاد دیابت در بدن است. بسیاری از مبتلایان به دیابت افرادی اند که شغل آنها، شغلی بی تحرک است، در صورتی که در طول روز تحرک کمی دارید حتما ورزش روزانه را در دستور کار خود قرار دهید. افراد چاق بسیار بیشتر از دیگران مستعد ابتلا به دیابت هستند. با ورزش و غذاهای سالم از چاقی و دیابت پیشگیری کنید.

البته دقت کنید که ورزش های سنگین و ناگهانی ممکن است باعث ایجاد مشکلات دیگری شود.

پیشگیری از دیابت با عادات و رفتارات صحیح

از جمله عادات صحیحی که میتواند باعث جلوگیری و پیشگیری از دیابت شود، خواب کافی است. کم خوابی میتواند باعث ضعف در بدن شود. استراحت کافی باعث افزایش قوا میشود. خواب کمتر از ۵ ساعت در روز میتواند خطر ابتلا به دیابت را افزایش دهد پس حتما به خواب و استراحت بدن خود توجه کنید.

از دیگر عادات پیشگیرانه از دیابت میتوان به دوری از دخانیات اشاره کرد. بر خلاف تصور، سیگار به شدت برای افراد دیابتی مضر است و مصرف آن احتمال ایجاد قند خون در بدن را افزایش میدهد.

به عنوان آخرین نکته نیز پیشنهاد میشود تا از استرس دوری کنید. استرس بیش از حد میتواند تولید انسولین و استفاده بدن از آن را مختل کند.

در این مقاله سعی شد تا به صورت خلاصه به موارد پر اهمیت برای پیشگیری از دیابت اشاره شود. مواردی که گفته شد، نکات عمومی توصیه شده توسط اغلب پزشکان است. در درمان گیاهی دیابت گفتیم که روش های دیگری نیز برای درمان دیابت وجود دارد ، مثل استفاده از داروهای گیاهی که میتوانید اطلاعات بیشتر را در مقاله مربوطه مطالعه کنید. با آرزوی موفقیت.

داروی درمان دیابت


نوشته شده توسط محمد صالح
تاریخ انتشار : ۰۵ خرداد ۹۸
نظرتان را ثبت کنید.
09187518105