چه میوه هایی دیابت را پایین می آورند؟ کاهش قند خون و دیابت با تغذیه!!

چه میوه هایی دیابت را پایین می آورند؟ این سؤال یکی از رایج ترین سؤالاتی است که از ما در زمینه درمان دیابت میشود. تا به حال مقالات زیادی در مورد درمان دیابت در این سایت منتشر شده است. از درمان قطعی دیابت تا درمان سریع آن. اما یکی از مشکلات افراد دیابتی، که همیشه از خانه تا مهمانی ها با آن روبرو هستند، تغذیه است.

اینکه کدام غذا برای من مضر است و کدام میوه باعث کاهش قند خون میشود. در این مقاله قصد داریم به سؤالاتی از این قبیل پاسخ دهیم و بتوانیم راهنمای جامعی برای تغذیه از میوه ها، برای افراد دیابتی را ارائه کنیم. با ما همراه باشید.

چه میوه هایی دیابت را پایین می آورند؟

میوه های کاهنده دیابت

قبل از اینکه به معرفی میوه های کاهنده قند خون بپردازیم. باید یک هشدار در مورد استفاده از آنها به شما بدهیم. یکی از خطراتی که همیشه بیماران دیابتی با آن روبرو هستند، خطر هموگلیسمی است. این مشکل در زمانی ایجاد میشود که سطح قند خون افراد بیش از اندازه کاهش بیابد و عوارض بسیار سنگینی را در پی دارد. در صورت عدم رسیدگی در دقایق اولیه به این مشکل، ممکن است فرد به حالت کما و حتی مرگ دچار شود. از همین رو پیشنهاد میشود روند کاهش و درمان دیابت با میوه ها را بیش از اندازه ادامه ندهید.

کیوی

کیوی یکی از میوه هایی است که باعث کاهش قند خون میشود. کربوهیدارات موجود در کیوی بسیار پایین است و در مقابل دارای مقادیر بسیار زیادِ فیبر است. همینطور کیوی یک منبع غنی از ویتامین A، ویتامین c، فلانوئید و پتاسیم و… است. تجمیع این مواد و ویتامین های دیگر در کنار هم، باعث به وجود آمدن یک میوه بسیار مفید نه تنها برای درمان سریع دیابت و کاهش قند خون، بلکه برای کاهش کلسترول و محافظت بدن از دیگر بیماری های خطرناک شده است. مصرف روزانه یک عدد کیوی، یک رژیم غذایی مناسب برای درمان دیابت است.

پرتقال

چاقی و دیابت

خوشبختانه پرتقال از میوه هایی است که به صورت معمول در سبد غذایی ما ایرانیان یافت میشود. پرتقال نیز مانند کیوی از مقدار قند کمی برخوردار است و در مقابل سرشار از فیبر و ویتامین c است. پرتقال گلیسمی پایینی دارد که این موضوع میتواند باعث کندی ورود گلوکز به بدن و کاهش قند خون و حتی وزن فرد شود.

میدانید که در شایع ترین نوع دیابت؛ دیابت نوع دو، یکی از عمده ترین مشکلات چاقی است و حتی دلیل بروز دیابت در بسیاری از افراد، چاقی بدن است. پرتقال با کمک به کاهش وزن بدن، باعث درمان دیابت میشود. دقت کنید که برای مصرف و استفاده از خواص این میوه، بهتر است خودِ آن را میل کنید تا آب میوه را.

گریپ فروت

گریپ فروت یکی از میوه هایی است که پزشکان برای درمان دیابت و کاهش قند خون آن را توصیه میکنند. این میوه به حدی برای درمان این بیماری مناسب است که حتی انجمن جهانی دیابت هم مصرف روزانه آن (به اندازه) را به افراد دیابتی توصیه کرده است. فیبر و ویتامین c موجود در گریپ فروت باعث کاهش قند میشود و فلانوئید این میوه، میتواند به افزایش حساسیت بدن به انسولین کمک فراوانی کند.

گریپ فروت در ایران جایگاه مناسبی ندارد و مصرف آن به ندرت اتفاق می افتد. پیشنهاد اکید میشود تا آن را به سبد غذایی خود اضافه کنید.

کاهش قند خون با دارو گیاهی

علاوه بر میوها، داروهای گیاهی نیز به شدت میتوانند به کاهش قند خون کمک کنند.

در این مقاله کوتاه سعی شد تا به بهترین شکل ممکن، به یکی از رایج ترین سؤال ها در مورد درمان دیابت پاسخ داده شود. (چه میوه هایی دیابت را پایین می آورند؟). بازهم به عنوان کلام آخر پیشنهاد میشود تا از درمان خودسرانه دیابت به دور از نظر پزشک خود داری کنید و حتما مواد موجود در سبد غذایی خود را به او اطلاع دهید.

داروی درمان دیابت


نوشته شده توسط محمد صالح
تاریخ انتشار : ۱۳ خرداد ۹۸
نظرتان را ثبت کنید.
09187518105