سریع ترین راه درمان دیابت

سریع ترین راه درمان دیابت چیست؟ راه های درمان دیابت فراوانی وجود دارد. درمان دیابت و یا درمان دیابت با طب نوین. اما این مقاله در مورد درمان دیابت به صورت معمولی نیست. بلکه موضوع این مقاله درمان سریع دیابت است. در این مطلب قرار است به معرفی روش هایی بپردازیم که میتوان آنها را سریع ترین راه درمان دیابت دانست.

این دستوراتی که در ادامه گفته میشود، تماما طبق مقالات و صحبت پزشکان معروف است اما باز هم برای احتیاط به شدت تأکید میشود تا قبل از استفاده از آنها با پزشک خود مشاوره کنید.

راه سریع درمان دیابت و کاهش قند خون

قند و راه سریع درمان دیابت

برای درمان سریع درمان دیابت، باید بتوانید قند خون بدن را کاهش دهید و آن را کنترل کنید. برای این موضوع روش هایی توصیه شده به طور مثال:

نوشیدن آب به طور متوالی

آب باعث هضم قسمت زیادی از چربی و قند خون و دفع آن در بدن میشود. برای کاهش سریع قند خون، میتوانید ۲ تا ۴ لیوان آب را به صورت متوالی میل کنید و پس از آن سریعا اقدام به دفع آن از طریق ادرار کنید. بسیاری از پزشکان نوشیدن آب را سریع ترین راه درمان دیابت میدانند.

داروی درمان دیابت

ورزش کردن

ورزش کردن نیز یکی از روش های پرسرعت در درمان دیابت و کاهش قند خون است. مهم ترین عملی که در ورزش باعث کاهش قند خون میشود، تعریق بدن است. عرق کردن میتواند قسمت زیادی از چربی و قند خون زائد در بدن را کاهش دهد.
بهترین نوع ورزش نیز پیاده روی به حالت متوسط و نه سنگین است. قبل از شروع ورزش کردن مطمئن شوید که بدن شما به میزان کافی آب برای از دست دادن دارد و درصورت تعریق، به مشکلی برنمیخورید (به هیچ عنوان با هدف کاهش قند خون، به ورزش های سنگین نپردازید زیرا ممکن است دچار افت شدید قند خون و خطرات احتمالی و جدی آن شوید.)

خوردن گیاهان دارویی

یکی از سریع ترین راه های درمان دیابت

چند نوع گیاه دارویی برای کاهش سریع قند خون و درمان دیابت وجود دارد. قبل از آن باید بدانید که مصرف داروهای گیاهی میتواند دارای معایبی برای بعضی از افراد باشد که به همین دلیل حتما باید مصرف آنها را طبق نظر پزشک انجام دهید و از مصرف خودسرانه دوری کنید.

اولین و سریع ترین راه برای درمان دیابت با گیاهان دارویی، استفاده از دارچین است. دارچین به شدت به کاهش قند خون و درمان دیابت کمک میکند. میتوانید آن را به صورت پودر در کپسول و یا روی غذاها مصرف کنید و همینطور میتوانید دارچین را به صورت دمنوش یا چایی میل کنید.

دیگر مواد گیاهی برای کاهش سریع قند خون، مواد پایین هستند:

  • سرکه سیب
  • سیر
  • گیلاس ترش
  • اسفناج
  • کلم
  • چغند
  • بادام
  • گردو
  • فندق و…

سریع ترین راه درمان افت قند خون در دیابت

درمان هایپوگلیسمی

در صورت استفاده از روش های درمان سریع دیابت ممکن است بیمار با مشکل افت قند خون روبرو شود که این عارضه (هایپوگلیسمی) به مراتب خطرناک تر از دیابت است. برای درمان سریع افت قند خون شما میتواند از یک دستور غذایی استفاده کنید که در ادامه به توضیح آن میپردازیم.در این عارضه بهتر است خیلی سریع بیمار را نزد پزشک ببریم.

طبق صحبت های یکی از پزشکان طب نوین، سریع ترین راه برای مبارزه با هایپوگلیسمی یا همان افت قند خون، مصرف ۳ عدد قرص گلوکز، نیم لیوان آبمیوه و ۵ تا ۱۱ عدد شکلات است. این مواد به دلیل دارا بودن قند میتواند قند مورد نیاز بدن را به سرعت تأمین کند و باعث جلوگیری از بیماری های ناشی از افت قند خون شود.

در این مقاله به توضیح سریع ترین راه های درمان دیابت پرداختیم و در انتها نیز یک راه درمان سریع هایپوگلیسمی را بیان کردیم. امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد. با آرزوی موفقیت


نوشته شده توسط محمد صالح
تاریخ انتشار : ۲۸ اردیبهشت ۹۸
نظرتان را ثبت کنید.
09187518105