درمان گیاهی دیابت

درمان گیاهی دیابت: در زمان حال، ۴۰۰ میلیون نفر دیابتی در کل جهان وجود دارد که از این تعداد بین ۵ تا ۸ میلیون نفر در ایران زندگی میکنند. این بیماری هر روزه در حال رشد در بین مردم جهان است و روزانه تعداد بسیار زیادی در حال مبتلا شدن به آن هستند. افراد مبتلا به دیابت علاوه بر اینکه برای درمان خود نیاز به استفاده از داروهای مختلف دارند، همواره باید به عادات غذایی خود اهمیت دهند و از پرخوری و استفاده از غذاهای مضر دوری کنند. بهترین پیشنهاد جهت تغذیه سالم، استفاده از فروشگاه محصولات دیابتی است.

تا به حال روش کاملا قطعی و مطمئنی برای درمان دیابت به صورت رسمی بیان نشده است اما به تازگی صحبت هایی از درمان گیاهی دیابت شنیده میشود که توسط متخصصان طب سنتی درمورد آن صحبت شده است. طبق گفته برخی از این متخصصان، درمان گیاهی دیابت یک روش درمان سریع و حتی قطعی برای دیابت است. در ادامه مقاله درمورد درمان گیاهی دیابت صحبت میکنیم:

اگر به دنبال درمان سریع دیابت هستید لطفا کلیک کنید !!!
برای خرید پکیج فوق العاده درمان قطعی دیابت روی بنر کلیک کنید.

داروی درمان دیابت

درمان گیاهی برای دیابت

روش های درمان گیاهی دیابت

از گذشته تا امروز درمان بسیاری از بیماری ها، حتی بیماری های حتی ناشناخته، با گیاهان دارویی انجام شده است. بسیاری از بیماری هایی که ار نظر پزشکان طب نوین، بیماری های سخت و نا امیدکننده ای هستند، در طب سنتی صرفا با مراقبت های به موقع و داروهای گیاهی درمان شده اند.
یکی از این بیماری ها که اغلب پزشکان از درمان کامل آن قطع امید کرده اند، دیابت است. درمان گیاهی دیابت یکی از صحبت و ادعاهای پزشکان طب قدیم است که این روز ها سر و صدای زیادی به پا کرده است.

دستورات زیادی جهت درمان گیاهی برای دیابت نوشته شده است. در ادامه به معرفی چند دستور مهم برای درمان دیابت با طب سنتی میپردازیم اما قبل از آن باید این موضوع را عنوان کنیم که به هیچ عنوان استفاده از این درمان ها را بدون نظر پزشک متخصص دیابت و یا پزشک طب سنتی پیشنهاد نمیکنیم. اکیدا توصیه میشود که قبل از مصرف این داروهای گیاهی با پزشک خود مشورت کنید.

درمان گیاهی دیابت نوع یک

درمان گیاهی دیابت نوع یک

قبلا در مقاله دیابت به این موضوع پرداختیم که مشکل بیماران مبتلا به دیابت نوع یک، بر خلاف دیابت نوع دو، کمبود ترشح انسولین در بدن است. برای درمان گیاهی دیابت نوع یک باید داروهای گیاهی تجویز شود که در ابتدا باعث کنترل و کاهش سطح قند خون در بدن بیمار شود و سپس به افزایش ترشح انسولین کمک کند. مواد غذایی که در ادامه توصیه میشود، صرفا برای درمان دیابت نوع یک نیست و میتوان از آنها برای درمان گیاهی دیابت نوع دو نیز استفاده کرد.

درمان دیابت نوع یک با دارچین

مصرف دارچین در اغلب کشور های جهان از جایگاه خوبی برخوردار است اما در ایران این جایگاه نسبت به قبل کاهش داشته و میتوان گفت مصرف آن در کشور مورد کم لطفی قرار گرفته است. دارچین را اغلب صرفا به عنوان یک ادویه خوشبو کننده غذا میشناسند اما باید بدانید که خواص گیاهی آن بسیار زیاد است. اولین خاصیت دارچین برای درمان دیابت در کنترل قند خون است. کنترل قند خون توسط دارچین با استفاده از ترکیبات بیولوژیکیِ موجود در آن انجام میشود.

مصرف منظم و به اندازه دارچین میتواند علاوه بر کاهش قند خون، به کاهش کلسترول های بد در بدن نیز کمک کند. علاوه بر این گفته میشود که مصرف آن باعث افزایش کلسترول های خوب در بدن افراد میشود.

پیاز، درمان دیابت نوع یک

در طب سنتی به پیاز، نام پزشک خانواده را اختصاص داده اند. مصرف پیاز باعث افزایش انسولین در بدن میشود که مهم ترین موضوع برای درمان دیابت نوع یک محسوب میشود. درنهایت مصرف پیاز و افزایش انسولین در بدن باعث کاهش قند خون میشود. ترکیبات فعال گوگردی مانند آلیل‌، پروپیل دی و ‌سولفید موجود در پیاز به این امر کمک میکند.

خواص سیاه دانه 

اگر در مورد درمان گیاهی بیماری ها کمی مطالعه کرده باشید، نام گیاه سیاه دانه را در اغلب دستورات درمانی مشاهده کرده اید. سیاه دانه گیاهی است که برای درمان بیماری های بسیاری از سمت پزشکان سنتی توصیه میشود. یکی از چندین خواص سیاه دانه، کمک به درمان دیابت است. برای درمان گیاهی دیابت با استفاده از سیاه دانه میتوانید آن را در تغذیه از غذاهای مختلف استفاده کنید.

همینطور میتوانید از روغن سیاه دانه در زمان های مختلف روز استفاده کنید.

خواص دانه انگور

دانه انگور

یکی دیگر از درمان های گیاهی دیابت استفاده از هسته انگور یا عصاره آن است. در مورد خواص هسته انگور برای درمان بیماری دیابت تحقیقاتی در سال ۲۰۰۶ و ۲۰۰۹ در کشور های انگلستان و ژاپن انجام گرفت. طبق این تحقیقات ثابت شد که مصرف روزانه هسته انگور میتواند به درمان دیابت کمک شایانی کند. از این رو چندسالی است که از آن به عنوان یک داروی گیاهی ضد دیابت استفاده میشود.

بیشترین استفاده از هسته انگور در کپسول های بسته بندی شده اتفاق می افتد که مقدار مصرف آن توسط پزشک و نسبت به وزن بیمار تعیین میشود. دقت کنید که مصرف بیش از اندازه آن میتواند باعث ایجاد مشکلاتی در بدن شود.

خربزه تلخ

خربزه تلخ را میتوان یک درمان واقعی دیابت دانست. خربزه تلخ را میتوان به طرق گوناگون برای بهبود بیماری دیابت مصرف کرد. خربزه تلخ مقادیر زیادی انسولین دارد که با وارد کردن آن به خون به کاهش قند خون کمک میکند. همینطور این میوه باعص کنترل اوره بدن میشود. برای مصرف آن دستورات فراوانی وجود دارد.

در یکی از دستورات گفته شده که بهتر است آب میوه را گرفته و آن را به صورت ناشتا میل کرد. در دستوری دیگر گفته شده که دانه های خربزه تلخ را پس از خشک کردن پودر کرده و میل کنید. همینطور طبق گفته ها میتوان این میوه را همراه با چایی مصرف کرد.

آووکادو درمان گیاهی دیابت

آووکادو و درمان گیاهی دیابت

احتمالا به تازگی با میوه های سبز رنگی که شکل ظاهری آن ها شبیه به گلابی است برخورد کرده اید. این میوه آووکادو نام دارد. طبق دستور پزشکان طب سنتی میتوان از دانه این میوه برای درمان گیاهی دیابت استفاده کرد. دانه میوه آووکادو ظاهری گرد دارد و نسبت به اندازه کلی گیاه، میتوان اندازه آن را بزرگ دانست.

برای درمان با استفاده از این دانه میتوان آن را به دو یا چند قسمت تبدیل کرد و سپس آن ها را در یک قابلمه آب جوش انداخت. پس از اینکه دانه ها به مدت مناسب در قابلمه ماندند و باعث تغییر رنگ آب به قهوه ای شدند زمان مناسبی است که زیر قابلمه را خاموش کنید.

دانه ها را درآورید و صبر کنید تا مایع سرد شود. این مایع قهوه ای رنگ را بنوشید. طبق دستور گفته شده این دستور پس از ۱۴ الی ۲۰ روز اثرات جادویی خود در بدن بیمار را نشان میدهد. سعی کنید در زمان خرید میوه، از خرید میوه های نارس خود داری کنید.

سیر و درمان گیاهی دیابت

متأسفانه سیر به دلیل بوی بد در سبد غذایی ایرانیان از جایگاه خوبی برخوردار نیست اما در بعضی از مناطق کشور مانند مناطق شمالی، به مصرف آن توجه میشود. البته مصرف آن در مناطق با آب و هوای مرطوب، مثل شهر های شمالی نه برای درمان دیابت بلکه برای خاصیت ضد رطوبت بودن آن است.
سیر به شدت به کاهش قند خون در بدن کمک میکند و این خاصیت را مدیون ‏وجود “اکسیدآلیل دی‌ سولفید” است. سیر نیز مانند پیاز به افزایش سطح انسولین در بدن کمک میکند. در یکی از تجویزات گیاهی برای درمان دیابت نوع یک، توصیه میشود تا هرروز به مقدار ۱۵۰۰ تا ۲۳۰۰ میلی گرم سیر به مدت ۹۰ روز مصرف شود که این دستور باعث کاهش قند خون بدن میشود (با مشورت با پزشک)

خیار تلخ، داروی درمان دیابت

خیار تلخ برای درمان دیابت

خیار تلخ یک میوه غیر بومی در ایران است. خاستگاه این میوه اغلب در کشور های آفریقایی است. رنگ و شکل ظاهری این میوه شبیه خیار است اما بر روی پوست آن شیار و دندانه هایی وجود دارد که شکل آن را از خیار تمایز میبخشد. مصرف خیار تلخ برای درمان دیابت توصیه میشود و دلیل آن این است که این میوه دارای نوعی ماده بوده که مانند انسولین عمل کرده و باعث کاهش قند خون در بدن میشود.

سیاه گیله، میوه ناشناخته درمان دیابت

سیاه گیله میوه ای کوچک و آبی رنگ است (بلوبری). این میوه در ایران صرفا در قسمت هایی از شمال کشور رشد میکند و از این رو در اغلب استان های دیگر حتی با نام آن نیز آشنا نیستند. با تغذیه از این میوه، مقدار قند خون در بدن به میزان مناسبی کاهش پیدا میکند و دلیل آن افزایش سطح انسولین در بدن است. علاوه بر این، خوردن این گیاه میتواند از دیگر عوارض دیابت نیز جلوگیری کند. از چمله عوارض قلبی، عروقی، عصبی و… از همین رو میتوان آن را یک درمان مناسب گیاهی برای دیابت نوع یک و نوع دو دانست.

برای مصرف این گیاه میتوانید از خود میوه آن تغذیه کنید و یا آن را به صورت خشک شده  یا عصاره از عطاری ها خریداری کنید.

خواص خار مریم برای دیابت

درمان گیاهی دیابت با خارمریم

یکی از بهترین درمان های گیاهی برای درمان دیابت نوع یک، استفاده از گیاه خارمریم است. این گیاه اغلب در مناطق خشک و بیابانی می روید. ظاهر آن دارای خار های ترسناکی است که در بالای گیاه یک گل بنفش رنگ روییده است. در بین خارها و پایین گل این گیاه، قسمتی از گیاه وجود دارد (میوه) که از آن برای درمان دیابت استفاده میشود.

تغذیه از این گیاه باعث افزایش ایجاد حساسیت مثبت بدن نسبت به انسولین و کاهش قند خون در بدن میشود. ماده سیلی مارین موجود در خارمریم است که باعث کمک به این روند میشود. علاوه بر آن این ماده باعث کاهش هموگلوبین میشود.

پودر کاری و دیابت

پودر کاری در اغلب غذاهای ایرانیان استفاده میشود. بسته به مقداری که پزشک سنتی برای فرد بیمار تجویز میکند، این پودر باعث کنترل و کاهش قند خون میشود. علاوه بر آن، این پودر میتواند باعث افزایش سوخت و ساز بدن شده و به کاهش کربوهیدرات ها در بدن کمک کند.

گیاه آلوئه ورا

آلوئه ورا و درمان دیابت

آلوئه ورا مدت زمان کوتاهی است که به داروخانه های سنتی در کشور راه پیدا کرده است. متأسفانه گاها از شباهت برخی گیاهان کاکتوسی به این گیاه سوء استفاده میشود و گیاهان دیگری به جای آن به فروش میرسد. بهتر است قبل از خرید آن از اصلات آن اطمینان حاصل کنید.

آلوئه ورا اغلب برای درمان مشکلات پوستی استفاده میشود از جمله بهبود جای زخم، سوختگی، خارش و… همینطور از آن برای بهبود وضعیت کلی پوست استفاده بسیاری میشود اما باید بدانید که این گیاه برای درمان دیابت نیز مفید است. طبق نظر پزشکان گیاهی، مصرف خوراکی آلوئه ورا میتواند باعث کاهش قند خون در بدن و دفع راحت تر آن شود.

مصرف آلوئه ورا میتواند به صورت خوراکی، نوشیدنی و یا تغذیه از پودر آن باشد. قبل از مصرف این گیاه با پزشک سنتی مشورت کنید.

درمان دیابت نوع یک با زنجبیل

عطر زنجبیل واقعا فوق العاده است اما شاید طعم آن برای اغلب افراد خوشایند نباشد. باید بدانید همان موادی که باعث این طعم تند و نا خوشایند در زنجبیل میشود، باعث کمک به درمان دیابت نوع یک و دو میشوند. مصرف منظم این دارو میتواند باعث کاهش قند خون و کلسترول شود. علاوه برآن، لاغری و کاهش چربی در بدن افراد از دیگر خواص زنجبیل است که به شدت به مبتلایان دیابت نوع دو کمک میکند.

مصرف زنجبیل میتواند به طرق گوناگونی باشد. روش رایج آن استفاده از آن در چای سیاه و یا حتی به صورت دمنوشی است. روش دیگر آن استفاده از پودر آن به صورت محلول در مایعای چون شیر و یا کپسول است.

نکته: حتما قبل از جای دادن زنجبیل در سبد غذایی خود، با پزشک خود مشورت کنید، مصرف بیش از حد زنجبیل مخصوصا در افراد مبتلا به فشار، باعث ایجاد حملات قلبی یا مغزی در بدن میشود.

پونه کوهی

عطر این گیاه فوق العاده است و این موضوع باعث میشود تا در بسیاری از غذاها از پودر آن استفاده شود. اما از گیاه آن به ندرت در سبد غذایی و به صورت معمول استفاده میشود. خوردن این گیاه میتواند علاوه بر افزایش ترشح انسولین (درمان دیابت نوع یک) به کاهش قند خون نیز کمک کند. برای مصرف آن علاوه بر تغذیه از گیاه سبز پونه کوهی، میتوانید از روغن آن به صورت محلول در آب استفاده کنید و یا از پودر ها و کپسول های آماده تغذیه کنید.

درمان گیاهی دیابت نوع دو

درمان گیاهی دیابت نوع دو

دیابت نوع دو شابع ترین نوع دیابت در ایران و جهان است. ۹۰ درصد افراد مبتلا به دیابت دچار این نوع دیابت هستند. مشکل بیماران مبتلا به دیابت نوع دو، مقاومت بدن مقابل انسولین ترشح شده توسط غدد لوز المعده است. بدن این افراد توانایی تزریق انسولین به خون برای کاهش قند خون را ندارد. برای درمان گیاهی دیابت نوع دو باید از گیاهان دارویی استفاده شود که بتوانند قند خون را کاهش داده و مقاومت بدن در مقابل انسولین را پایین آورند. در ادامه با این گیاهان آشنا میشوید.

درمان دیابت نوع دو با گیاه شنبلیله

شنبلیله در گذشته، اغلب در سفره ایرانیان پیدا میشد اما امروزه شاید مانند قبل از علاقه به شنبلیله خبری نباشد. خاصیت شنبلیله برای درمان دیابت در افزایش تحمل بدن برای گلوکز است. این خاصیت باعث کاهش قند خون در بدن میشود و پس از آن نیز میتواند از سطح کلسترول بدن کم کند.
برای مصرف شنبلیله علاوه بر مصرف خام آن، میتوانید آن را به صورت آرد (پودر) مصرف کنید و یا حتی تخم شنبلیله را در آب بخیسانید و قبل از مصرف غذا (شکم خالی) میل کنید.

هندوانه ابوجهل

هندوانه ابوجهل یکی از داروهای رایج برای درمان گیاهی دیابت نوع دو است. این گیاه اغلب در استان های جنوبی مانند خوزستان کشت میشود. اندازه آنها بسیار کوچک است و طعم خوبی نیز ندارند. اما به شدت دارای خاصیت های گیاهی هستند. البته وجود نوعی سم در این گیاه باعث میشود تا مصرف زیاد آنها باعث ایجاد بیماری هایی جون اسهال خونی شود و در صورت اهمال کاری در رسیدگی به فرد مبتلا شده، ممکن است این فرد فوت کند. پس به شدت در مصرف آن دقت کنید.

مصرف آن به میزانی که پزشک تجویز میکند باعث کاهش قند خون و کاهش هموگلوبین میشود. اغلب برای درمان گیاهی دیابت نوع دو از این میوه استفاده میشود.

چوب میخک برای درمان سنتی دیابت

از چوب میخک اغلب برای معطر سازی غذاهای مختلف استفاده میشود و آن را صرفا محدود به همین خاصیت میدانند. در حالی که این گیاه میتواند در بسیاری از بیماری ها از جمله درمان گیاهی دیابت کمک کننده باشد. چوب میخک دارای ترکیبات آنتی اکسیدانی است. این ترکیبات باعث کاهش التهابات در بدن میشود. در نهایت نیز این ترکیبات به کاهش قند خون افراد دیابتی کمک میکنند و میتوانند دارویی مؤثر برای درمان صحیح دیابت باشند. مصرف آن علاوه بر مصرف همراه با غذاهای مختلف میتواند به صورت کپسول و مکمل باشد.

چایی سبز

چایی سبز برای دیابت

متأسفانه در ایران مصرف چایی سیاه بیش از حد است. نوشیدن چایی سیاه باعث کاهش سطح آب بدن میشود که میتواند طبعات بدی برای افراد داشته باشد، مخصوصا اینکه به تازگی موارد زیادی کشف شده که برخی سودجویان برای کسب سود بیشتر، کیفیت چایی ها را با مواد مضر به شدت کاهش میدهند. به عنوان یک جایگزین مناسبِ چایی سیاه، میتوان از چایی سبز نام برد.

چایی سبز دارای خواص بسیار زیادی است و یکی از این خواص کاهش قند خون است. البته مصرف چایی سبز نیز بهتر است کنترل شده باشد و از مصرف زیاد آن باید پرهیز شود. مقدار توصیه شده چایی سبز برای بیماران دیابتی دو فنجان در روز است که آنهم بهتر است با نظر پزشک انجام شود.

درمان گیاهی دیابت نوع دو با جیسینگ

جیسینگ نیز مانند زنجبیل از داروهایی است که در بسیاری از بیماری ها میتواند مفید واقع شده و به درمان آن ها کمک کند. مصرف جیسینگ میتواند به کاهش گلوکز کمک بسیار زیادی کند.
جیسینگ انواع مختلفی دارد که جیسینگ کره ای قرمز و آمریکایی آن دارای کیفیت بهتری برای درمان گیاهی دیابت نوع ۲ هستند. مصرف جیسینگ میتواند به صورت استفاده از مکمل ها و یا چای و دمنوش آن باشد. جیسینگ داروی بسیار قویی است و  مصرف آن باید زیر نظر پزشک صورت گیرد. مخصوصا اگر در حال مصرف داروها انعقاد خون، فشار خون و… هستید باید قبل از مصرف آن با پزشک خود صحبت کنید زیرا جیسینگ میتواند در صورت ترکیب با آنها در بدن باعث ایجاد عوارض خطرناکی شود.

درمان گیاهی دیابت بارداری

روش های درمان گیاهی دیابت بارداری

دیابت بارداری به دلیل استفاده از غذاهای ناسالم، امروزه در زنان باردار افزایش یافته است. این دیابت میتواند برای افراد مبتلا به آن و همینطور جنین آنان مشکلاتی را به وجود بیاورد و همین موضوع باعث اهمیت درمان آن میشود. از طرفی با وجود حساسیت بالای جنین در دوران بارداری و تأثیرات منفی داروهای شیمیایی روی جنین، بسیاری از مادران و خانواده ها به جای درمان دیابت بارداری با دارو های معمول توصیه شده توسط پزشکان نوین، علاقه دارند تا به دنبال درمان گیاهی دیابت بارداری باشند.

البته باید بدانید که درمان دیابت بارداری، چه با گیاهان دارویی و چه داروهای طب نوین به هیچ عنوان نباید سر از خود باشد. هر نوع دارو در هر طبی نه صرفا با توجه به بیماری بیمار بلکه با درنظر گرفتن شرایط فرد بیمار، پیشروی بیماری، قوت بدنی و… تجویز میشود.

در ابتدا برای درمان دیابت بارداری باید مادر مبتلا به دیابت، بتواند خورد و خوراک خود را کنترل کند. تغذیه سالم مهم ترین امر در درمان این دیابت است. مادران دیابتی باید در تغذیه خود دقت بسیاری به خرج دهند و از بسیاری از انواع غذاهای نا سالمدوری کنند.
البته مطمئنا کنترل میل به غذاهای شیرین و خوشمزه در بارداری کار بسیار سختی است و از طرفی هم بدن مادر برای رشد جنین نیاز به کمی قند ودیگر مواد دارد. برای رفع این نیاز و مشکل مهم، پیشنهاد ما این است که به فروشگاه های محصولات رژیمی و دیابتی مراجعه کنید و به جای تغذیه از مواد مضر، از این محصولات غذایی موجود در این فروشگاه ها استفاده کنید.

مواد غذایی موجود در یک فروشگاه دیابتی کاملا متناسب با شرایط بیماران مبتلا به دیابت تولید شده اند، شیرین کننده های غیر مضری چون استویا در آن ها استفاده شده و به هیچ عنوان خبری از اسید های چرب یا دیگر چربی های موجود در آن نیست.

در ادامه به معرفی روش های کنترل و کاهش قند خون و درمان دیابت در بارداری میپردازیم. مسائلی که در ادامه به معرفی آن ها میپردازیم دراصل یک نقشه راه صحیح برای زنان باردار دیابتی است.

ورزش و خواب کافی

پس از اصلاح عادات تغذیه ای مناسب، نوبت به ورزش کردن میرسد. بهتر است برای کنترل مقدار قندخون در بدن به صورت روزانه یا یک روز در میان به ورزش های سبک مشغول شوید. تحرک در زمان بارداری نه تنها میتواند باعث درمان دیابت شود بلکه به بهبود وضعیت جنین و مادر در زوایای مختلف دیگر نیز کمک میکند.

پس از ورزش باید به موضوع خواب کافی نیز توجه لازم را داشته باشید. خستگی زنان بارداری بیشتر از دیگر زنان است. به هیچ عنوان این خستگی را بی مورد نپندارید و به خواب کافی در طول شبانه روز اهمیت بدهید.

تغذیه کامل

تغذیه برای درمان دیابت

رژیم غذایی یک زن باردار مبتلا به دیابت باید سرشاز از فیبر، ویتامین D و ویتامین C باشد. از جمله میوه هایی و سبزیجاتی که میتواند این ویتامین ها را در بدن شما تأمین کند میتوان به توت فرنگی، تمشک، نارنگی، سیب، لیمو، لیمو ترش، خیار، کاهو و سبزیجات اشاره کرد. علاوه بر اینها میتوان از دارچین برای کاهش قند خون کمک گرفت.

دارچین از بهترین داروها برای کنترل و کاهش قند خون در بارداری است. از دارچین برای درمان دیابت های نوع یک و نوع دو نیز استفاده میشود و آن را میتوان یکی از پایه ای ترین مواد گیاهی جهت درمان دیابت دانست.
برای استفاده از آن بهتر است تا آن را به صورت دمنوش و چایی مصرف کنید. استفاده آن در غذاها نیز میتواند کمک کننده باشد اما دارچین پس از قرار گرفتن در معرض حرارت، قسمت بسیار زیادی از خواص خود را از دست میدهد. پس بهتر است به جای استفاده از آن در پخت و پز، از پودر آن بر روی غذاهای خود استفاده کنید.

برای تغذیه بهتر باید از مصرف زیاد شکر، کربوهیدرات ها، نمک، چربی و… نیز در بارداری به شدت دوری کنید.

در نهایت نیز باید همیشه مقدار قند خون خود را کنترل کنید. به هیچ عنوان نشانه های ظاهری خود را به پای بهبود کامل بیماری خود نگذارید. همواره در چکاپ های دوره ای خود شرکت کنید و درمنزل نیز با دستگاه های دیابت به کنترل سطح قند خون خود بپردازید. در ضمن باید مراقب کاهش بیش از اندازه قند خون خود در بارداری باشید. زیاده روی در استفاده از دارو ها و مواد کاهنده خون میتواند باعث کاهش قند خون ناگهانی شود که عوارض بسیار خطرناکی دارد.

پیشنهاد ویژه: مقاله درمان قطعی دیابت را مطالعه کنید!

کلام آخر 

به عنوان کلام آخر باید این نکته را دوباره به شما یادآوری کنیم که استفاده از داورهای گیاهی جهت درمان گیاهی دیابت بدون نظر پزشک واقعا کار خطرناکی است. تداخل مصرف بعضی از داروهای گیاهی باهم دیگر میتواند باعث ایجاد عارضه های خطرناکی شود که صرفا یک متخصص طب پزشکی به آن واقف است. پس به هیچ عنوان به پیشنهاد افراد غیر متخصص از دارویی استفاده نکنید.

درباره سایت درمان دیابت

سایت درمان دیابت یکی از فعالترین سایت هایی است که دغدغه اصلی اش کمک به بهبود بیماران دیابتی از طرق طبیعی و به صورت قطعی و دائمی است. امیدواریم با همکاری و مشارکت شما عزیزان به این هدف مهم دستیابی پیدا کنیم.

تماس با ما

شما عزیزان می توانید سوالات خود را در بخش تماس با ما مطرح نموده و اوامر خود را مطرح نمایید.

در آخر نیز باز تأکید میکنیم که استفاده از محصولات رژیمی و دیابتی میتواند کمک بسیار شایانی در درمان و بهبود دیابت به افراد مبتلا به آن کند.


                                                                                                                                                                  سایت های معتبر پزشکی
                                                                                                                                                      وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی

                                                                                                                                   دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تهران


نوشته شده توسط محمد صالح
تاریخ انتشار : ۱۴ اردیبهشت ۹۸
نظرتان را ثبت کنید.
 1. حامد
  ۴ خرداد ۱۳۹۸

  سایتتون خیلی عالی هست .من از مقاله درمان گیاهی مرض قند لذت بردم

 2. رزیتا
  ۳ مهر ۱۳۹۸

  دکتر کسی رو میشناسید که دیابت نوع ۱ داشته و با گیاه درمانی خوب شده؟

  • محمد صالح
   ۵ مهر ۱۳۹۸

   خوشبختانه امروز با سالهای گذشته خیلی فرق داره و وضعیت فرق کرده . درمان های مختلفی برای دیابت نوع یک وجود داره که خیلی هاشونم به نتیجه رسیدن. به تازگی هم باخبر شده ایم که بیمارستان دکتر نمازی شیراز هم عمل پیوند پانکراس رو انجام میده که گویا موفقیت آمیز هم بوده.

09187518105